Розвиток технології не обійшло стороною таку традиційну сферу, як нанесення фарби на різні поверхні або предмети. На зміну кистей і валиків прийшла струмінь повітря під тиском, що призвело до появи краскопультів і балончиків з барвником.
Для проведення практично будь-яких робіт може використовуватися аерозольна фарба.
Перевага
Фарба у вигляді аерозолю являє собою найдрібніші частинки речовини, які з ємності поширюються під великим тиском. Такий спосіб нанесення відразу призводить до двох наслідків:
- Покриття поверхні фарбою стає більш простим, легкою справою, відбувається з мінімальними витратами праці. Не потрібно застосування допоміжних засобів у вигляді кистей і валиків.
- Фарба лягає рівніше, шар стає однаковим по товщині на всій поверхні виробу. Сама технологія дозволяє фарбувального матеріалу сохнути швидше, зазвичай аерозольні фарби не вимагають годин для висихання.
Фарбою такого типу може користуватися людина будь-якої кваліфікації, адже завдяки тонкому шару нанесення і швидкому висиханню, в процесі не утворюється патьоків, саме покриття є рівномірним. Викидання частинок під тиском забезпечує високу ступінь адгезії, фарбувати можна навіть поверхні не пройшли спеціальну підготовку.
Зручна розфасовка в балончики, герметична упаковка робить процес чистішим, не потрібна тривала підготовка приміщення або поверхні, можна обробити тільки окрему ділянку, що вимагає фарбування.
Застосування
Важливою особливість аерозольної фарби є принцип розпилення. Тому при дії рекомендується захищати органи дихання і зору, щоб найдрібніші частинки не потрапили в організм.
Найбільш яскравим прикладом використання таких типів барвників є балончики з фарбою для графіті. Саме дана технологія привела до появи і зростання популярності настінного живопису.
Аерозольна фарба застосовується для фарбування кузова автомобіля, для чого використовується краскопульт. Також такий тип барвників використовують для покриття будь-яких інших металевих поверхонь, де є високі вимоги до міцності і рівномірності шару.
Оздоблювальні роботи при ремонті і будівництві часто йдуть із застосуванням аерозольних варіантів, особливо це стосується ділянок, які повинні виробляти приємне візуальне враження, або мають складну конфігурацію, поверхню.
Фарба такого типу може використовуватися в боді-Арті, реставрації меблів, декоративному та образотворчому мистецтві.