Антитіла до щитоподібної залози

Фермент тиреопероксидаза виконує ключову роль у виробництві гормонів щитоподібної залози, яка регулює широкий спектр функцій в нашому організмі.

Аналіз на антитіла до цього ферменту застосовується для діагностики великої кількості патологій щитоподібної залози — від аутоімунних уражень до новоутворень різних типів.

Для визначення антитіл до тиреопероксидази лабораторія INVIVO використовує сучасне автоматизоване обладнання та чутливі реагенти від провідних світових виробників, читай детальніше по посиланню https://invivo.ua/uk/blog-detail/shitopodibna-zaloza/.

Інформація про аналіз

Аналіз на антитіла до щитоподібної залози виявляє наявність та кількість специфічних тиреоїдних аутоантитіл у крові. Ці антитіла утворюються, коли імунна система людини помилково атакує власну щитоподібну залозу, призводячи до хронічних запалень (тиреоїдит) та порушень функції щитоподібної залози. Оскільки антитіла до тиреопероксидази залучені в процеси руйнування тканин щитоподібної залози, їх наявність та високий рівень у крові слугує маркером аутоімунних захворювань. У нормі рівень антитіл до тиреопероксидази у крові дуже низький чи відсутній.

Коли необхідно здати аналіз?

  • Симптоми захворювань щитоподібної залози (неконтрольована зміна ваги, сонливість, апатія, порушення менструального циклу, утруднення ковтання, пітливість)
  • Збільшення розмірів щитоподібної залози або зоб може вказувати на наявність аутоімунного захворювання
  • Дисфункція щитоподібної залози, на яку вказують результати лабораторних досліджень (ТТГ, Т3 вільний,Т4 вільний)
  • Наявність супутніх аутоімунних захворювань (системний червоний вовчак, ревматоїдний артрит, перніціозна анемія)
  • Обстеження пацієнтів з безпліддям (порушення функції щитоподібної залози можуть стати причиною безпліддя та невиношування вагітності)

Підготовка до діагностики

Забір венозної крові краще проводити в ранковий час та з дотриманням наступних правил:

  • за 8-12 годин до аналізу витримати голод
  • напередодні дослідження виключити алкогольні напої, жирну та гостру їжу
  • за добу уникати надмірно фізичного та емоційного навантаження
  • за 48 годин за погодження лікаря припинити прийом стероїдних та тиреоїдних гормонів
  • за 2 години не палити
  • у день дослідження можна випити чистої води без домішок

Розшифровка результатів

Результати досліджень не є діагнозом та вимагають детального розгляду терапевтом або ендокринологом. Значно підвищені концентрації тиреоїдних антитіл найчастіше вказують на аутоімунні захворювання щитоподібної залози такі як тиреоїдит Хашимото, первинний гіпотиреоз та хвороба Грейвса. У деяких випадках для остаточного діагнозу можуть знадобитися додаткові інструментальні (УЗІ або біопсія щитоподібної залози) і лабораторні дослідження.

В мережі лабораторій INVIVO доступні усі необхідні лабораторні дослідження для всесторонньої оцінки роботи щитоподібної залози, а також інших органів та систем організму.

Отримати інформацію про доступні аналізи, акційні пропозиції або знайти найближчий до вас пункт паркану можна на сайті invivo.ua.

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Заполните поле
Заполните поле
Пожалуйста, введите корректный адрес email.
Вы должны согласиться с условиями для продолжения

Потяните ползунок вправо *

Меню