Апостиль документів: правила, етапи та поради

Апостиль – це міжнародне посвідчення, що проставляється на офіційних документах для їх легалізації та визнання за кордоном.

Апостиль встановлюється компетентним органом країни, що є учасником Гаазької конвенції 1961 року про легалізацію іноземних громадських документів. Процедура проставлення апостилю може відрізнятись у різних країнах. Щоб проставити апостиль, потрібно ознайомитись із основними вимогами та законодавством конкретної країни.

Основні кроки проставлення апостилю

Перше, що слід робити – це визначити компетентний орган. Потрібно дізнатися, який орган у вашій країні відповідає за проставлення апостилю. Наступним кроком є підготовка документів. Необхідно збирати оригінали документів, які потрібно легалізувати. Як правило, це:

  • свідоцтва про народження;
  • свідоцтво про шлюб;
  • свідоцтво про смерть;
  • дипломи;
  • свідоцтва про судимість і т.д.

Переконайтеся, що документи оформлені правильно та відповідають вимогам.

Звернення до компетентного органу

Усі зібрані документи слід подати до компетентного органу, відповідального за проставлення апостилю. Слід правильно заповнити необхідні форми та сплатити відповідну плату. Компетентний орган проставляє апостиль кожному документі, підтверджуючи його справжність. Апостиль зазвичай складається з штампу, печатки та підпису представника органу. Він вказує дату видачі апостилю та реєстраційний номер.

Після проставлення штампу або друку документи стають правомочними для використання за кордоном. Вони визнаються у країнах, які також є учасниками Гаазької конвенції. Зазначимо, що апостиль не перекладає документ іншою мовою. Якщо вам потрібно перекласти документ, слід звернутися до професійного перекладача.

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Заполните поле
Заполните поле
Пожалуйста, введите корректный адрес email.
Вы должны согласиться с условиями для продолжения

Потяните ползунок вправо *

Меню