Каріотип: що це та як правильно його проводять

Існує такий розділ генетики під назвою «цитогенетика», де проводиться переважним чином докладний процес вивчення каріотипу людини.

В даному випадку мається на увазі проведення особливо ретельного аналізу і всебічної оцінки всіх сорока шести хромосом в залежності від кольору, розміру, а також кількості. Каріологічний вид дослідження являє собою сукупність необхідних послідовних дій, в ході яких підлягає детальному вивченню ядерний матеріал людської ДНК.

У більшості випадків хромосомний набір у людини вважається стандартним, проте даний факт не виключає можливість виявлення будь-якого порушення в кількісному або ж якісному складі.

Основні поняття і характеристики

Каріотип це набір певних ознак хромосом, за допомогою яких характеризується досліджуваний біологічний вид того чи іншого організму. Клітинний цикл є досить тривалим, тому протягом його можна зайнятися визначенням каріотипу, вибравши одну з відповідних популяцій клітин. Для цього фахівці, що працюють безпосередньо в даному напрямку діяльності використовують на практиці такі популярні методики:

  • класична — являє собою цитогенетичні заходи в рамках мікроскопічного дослідження за допомогою фарбування аналізованих хромосом. Тут, як правило, з зразка взятої людської венозної крові необхідно виділити лімфоцити, щоб деякий час поспостерігати за їх ростом і розвитком;;
  • молекулярна — є вдосконаленим способом на сьогоднішній день, де активним чином використовується тестування під назвою «fish».

Важливо розуміти, що вищеописане дослідження доцільно проводити одноразово протягом життя. Це пояснюється в першу чергу тим, що отриманий підсумковий результат буде залишатися незмінним. Як стверджують лікарі, будь-якої спеціалізованої підготовки перед здачею даного аналізу не потрібно.

Підготовка до генетичного тестування

Відомо, що аналіз на визначення каріотипу може проводиться як у дорослих людей, так і у дітей молодшого віку. Багатьох цікавить питання, що полягає перш за все в необхідності попередньої підготовки. Рекомендується запам’ятати кілька важливих зауважень з цього приводу:

  • у лабораторних умовах здійснюється ранковий забір крові з вени пацієнта натщесерце;
  • здача каріограми за своєю специфікою є досить-таки схожою з усім відомим загальним аналізом крові;
  • при підозрі на онкологічне захворювання доцільно взяти біопсію тканини, де лоціруется пухлина;
  • виявлені хромосомні аномалія дозволяють більш точно опрежедіть тип ракової хвороби.

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Заполните поле
Заполните поле
Пожалуйста, введите корректный адрес email.
Вы должны согласиться с условиями для продолжения

Потяните ползунок вправо *

Меню