Поняття про велопокришки та особливості їх вибору

Колеса велосипеда визначають зручність та якість їзди, зчеплення з дорогою та забезпечення безпеки руху. Потрібний точний підбір варіантів під сезон року, тип байка, умови експлуатації та манеру їзди.

Пропонується купити шини на velomisto.com.ua/pokryshki, де є великий асортимент виробів.

Різновиди

Основним критерієм, що визначає властивість та призначення гуми для велосипеда є тип поверхні:

  1. Сліки мають гладку поверхню чи неглибокий рисунок протектора. Забезпечують найбільшу пляму контакту з дорогою. Призначені для гладких і рівних покриттів, наприклад, велосипедних треків. Використовуються переважно для гонок.
  2. Напівлики мають більш виражений протектор у середній частині та бічні шипи для кращого зчеплення з ґрунтовою або нерівною поверхнею. Є найуніверсальнішими варіантами, ставляться на дорожні велосипеди.
  3. Шиповані або грязьові варіанти мають високий протектор, що дає високе зчеплення з ґрунтом або сипучими поверхнями типу піску, мокрої глини, чорнозему. Використовується в дорожніх та кросових велосипедах.
  4. Зимові мають металеві шипи для зчеплення зі снігом та льодом. Не рекомендуються для застосування в умовах твердих поверхонь, вони підвищують зношування.

Також шини можуть ділитися за способом встановлення. Клінчерні мають борти для більш точної та надійної фіксації на обід колеса. Трубчасті мають щільний корд, є високоміцними і наклеюються на обід. Для безкамерних покришок знадобиться спеціальний обід із високими бортами.

Вибір

Процес починається з визначення діаметра колеса, покришка має міцно і щільно сідати на обід, не допускаючи надмірного натягу або появи проміжків. Виробники наносять подібне маркування на бічну частину гуми, що дозволяє точно визначити, наскільки вона підходить для конкретної моделі.

Висота над ободом та ширина покришки визначить можливості амортизації та швидкості пересування. Для гонок краще підійдуть тонкі моделі, щоб пересуватися на пересіченій місцевості, займатися екстремальними видами спорту, варто звернутися до шин з великим діаметром.

Матеріал корду. Для нього можуть застосовуватись металеві або полімерні нитки. Перші міцніші, витримують сильні механічні впливи, другі легкі, що важливо для дорожніх чи гоночних моделей.

Віддавати перевагу варто продукції відомих виробників. Вона дорожча, але набагато надійніша, довговічніша і покупка в результаті виявиться набагато вигіднішою.

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Заполните поле
Заполните поле
Пожалуйста, введите корректный адрес email.
Вы должны согласиться с условиями для продолжения

Потяните ползунок вправо *

Меню