Звіт по трансфертному ціноутворенню: що потрібно знати та правила виконання

Якщо в компанії є материнські та дочірні підприємства, вона є холдингом або будь-якою іншою організацією, що складається з групи взаємозалежних юридичних осіб, то в цих структурах проводиться трансферне ціноутворення.

Такі дії підлягають особливому контролю із боку податкових органів. Необхідно готувати та подавати звіт по трансфертному ціноутворенню.

Концепція

Звіт такого роду має показати контрольовані операції з боку платника податків, щоб унеможливити перерозподіл прибутку, і тим самим уникнути сплати частини податків.

Якщо платники податків протягом звітного року здійснювали контрольовані операції, вони зобов’язані подати звіт в електронному вигляді, завірений відповідним способом, зокрема повинен використовуватися цифровий підпис. За українськими законами такий документ у паперовій формі не надається.

Ще в Україні звіт потрібно подати для компаній, які здійснювали імпортні та експортні операції з контрагентами у низькоподаткових юрисдикціях. Також ця вимога стосується, якщо угоди проходили з компаніями, зареєстрованими в організаційно-правових формах, що дають їм можливість не сплачувати податки на доходи чи корпоративний. Всі ці параметри вказані до постанов №1045 та №480.

Є затверджена Радою міністрів форма звіту, вона заповнюється та подається у точній відповідності до інструкції.

Особливості

Складання трансфертного звіту є складним завданням, за помилки або несвоєчасне подання може бути нарахований штраф. При цьому звіт все одно доведеться подавати після сплати.

Щоб уникнути подібних колізій, варто скористатися послугами спеціалістів із київської компанії «Наша Бухгалтерія». Вони виконають такі дії:

  1. Буде проведено детальний аналіз діяльності замовника послуги з метою визначення всіх особливостей та виключення помилок під час складання звіту.
  2. Збирається вся документація, вивчається отримана інформація у договорах, інших звітах, документах про ціноутворення.
  3. Визначається відповідність усіх здійснених операцій українському законодавству. Аналізуються можливі ризики.
  4. Формується звіт для подання до фіскальних органів.

Також клієнт отримує необхідні консультації з усіх деталей звіту, надаються поради щодо оптимізації оподаткування на законних підставах. Компанія також здійснює підтримку своїх клієнтів на подальших етапах у разі виникнення запитів з боку податкової служби.

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Заполните поле
Заполните поле
Пожалуйста, введите корректный адрес email.
Вы должны согласиться с условиями для продолжения

Потяните ползунок вправо *

Меню