Вирощування гороху посівного: особливості, правила та поради

Горох відноситься до однорічних культур, тому потрібне його щорічне висівання. Рослина є бобовою, вимагає підготовки насіння перед посадкою, збагачення ґрунту, догляду під час вегетації.

Для вирощування використовується один вид культури, який називається горох посівний.

Правила вирощування

Дана сільськогосподарська культура відноситься до холодностійких, тому насіння можна садити у відкритий ґрунт наприкінці березня-квітні, залежно від клімату місцевості. Потрібно, щоб ґрунт прогрівся до температури +5 — +8°С. Після приміщення насіння в ґрунт, їм не страшні короткочасні заморозки, тому не потрібне пророщування в домашніх умовах чи теплиці.

Серед інших умов вирощування гороху варто виділити:

  1. Сіють культуру в суглинних ґрунтах на високих місцях. Якщо потрібно, то створюється висока грядка, щоб підняти коріння вище грунтових вод.
  2. Потрібна нейтральна кислотність ґрунту.
  3. Як дільниці вибираються місця, де до цього вирощувалися картопля, томати, баклажани, кукурудза, кабачки.
  4. Насіння оглядають перед посадкою, видаляють зморщені, або уражені захворюваннями. Можна садити сухі у вологий ґрунт, або замочувати горошини на 12 годин перед внесенням у ґрунт.
  5. Для низьких і середніх кущів горошини висаджують на відстані 5-6 см один від одного і шириною між рядами 15-20 см. Для високих сортів відстань між насінням зменшують до 4-5 см, ряди зсувають до 15 см. Глибина розміщення в ґрунті не повинна перевищувати 5 див.
  6. Восени варто розпушити ґрунт і внести органіку. Навесні перед посадкою знову розпушується ґрунт, вноситься деревна зола та сечовина.
  7. При розвитку стебла та в момент цвітіння рекомендується здійснювати полив, якщо стоїть суха погода. Здійснювати зрошення необхідно рано-вранці або пізно ввечері.

Поради

Горох відноситься до невибагливих культур, проте варто пам’ятати, що він погано переносить спеку, від надлишку ґрунтових вод його коріння може почати загнивати. Тому потрібно дотримуватися золотої середини при зволоженні в найбільш спекотний період вирощування.

Якщо восени і навесні були правильно внесені добрива, то культура не потребує підживлення. Горох любить органіку та азотовмісні неорганічні добрива. Компост вноситься восени, інші види навесні перед посадкою бобів.

При розростанні потрібна підв’язка стебел до вертикальної опори, щоб вони не лягали на землю. Дотримуючись цих нехитрих правил можна досягти високого врожаю.

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Заполните поле
Заполните поле
Пожалуйста, введите корректный адрес email.
Вы должны согласиться с условиями для продолжения

Потяните ползунок вправо *

Меню