Заміна прокладки ГБЦ: особливості та декілька порад

Двигун автомобіля зазнає великих навантажень від тертя, високої температури газів та рідин. Найбільше від цього страждають сальники, прокладки, ущільнювачі.

Їх найчастіше потрібно змінювати, адже ремонт у такій ситуації проблему не вирішить. Пропонується дізнатися подробиці про заміну прокладки на https://toyota.com.ua/zamena-prokladki-klapannoj-kryshki.

Особливості вузла

Абревіатура ГБЦ розшифровується як головка блоку циліндрів. Вона закриває відповідний вузол і утворює внутрішній герметичний простір, не випускаючи гази і даючи можливість рухатися деталям і збільшуючи потужність двигуна. Якщо герметичність порушиться, це відразу проявиться у падінні працездатності силової установки, зниження тяги.

Порушення візуально визначається появі патьоків у місцях з’єднання головки з рештою корпусом двигуна. Додатковими симптомами стануть поява білястого вихлопу, наявність аналогічного за кольором нальоту на масляному щупі. У розширювальному бачку з’являться бульбашки повітря.

Також прокладка повинна змінюватися при будь-яких інших роботах з головкою блоку циліндрів або ремонт безпосередньо двигуна автомобіля.

Процес заміни

Ця робота доступна майстру, який добре знає пристрій машини і мотора, що володіє навичками розбирання та збирання вузлів, зняття деталей. Процедура є складною, багатоступінчастою, адже для того, щоб дістатися ГБЦ, доведеться зняти багато інших деталей.

Сам процес проходить у кілька етапів:

  1. Автомобіль розміщується на рівній поверхні, закріплюється упорами.
  2. Після цього потрібно скинути тиск у паливному контурі, щоб не допустити витоку пального при розбиранні. Знімається реле паливного насоса при вимкненому акумуляторі. Далі АКБ знову підключається, запускається двигун і виробляється все паливо в системі.
  3. Далі знову відключається мінусова клема акумулятора, щоб уникнути удару струмом.
  4. Зливається рідина, що охолоджує.
  5. Демонтуються приводні ланцюги чи ремені.
  6. Знімаються почергово трубопровід випускного колектора, ресивер та водорозподільний механізм.
  7. Отримавши доступ до ГБР, знімається його кришка і забирається ущільнювач.

На його місце встановлюється новий, він повинен точно відповідати моделі силової установки, міцно закривати систему, створюючи герметичний внутрішній простір. Складання вузлів проводиться у зворотному порядку. Після встановлення заливаються технічні рідини, підключається акумулятор та заводиться двигун для перевірки працездатності.

Читайте также:

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Заполните поле
Заполните поле
Пожалуйста, введите корректный адрес email.
Вы должны согласиться с условиями для продолжения

Потяните ползунок вправо *

Меню