Двигун автомобіля зазнає великих навантажень від тертя, високої температури газів та рідин. Найбільше від цього страждають сальники, прокладки, ущільнювачі.
Їх найчастіше потрібно змінювати, адже ремонт у такій ситуації проблему не вирішить. Пропонується дізнатися подробиці про заміну прокладки на https://toyota.com.ua/zamena-prokladki-klapannoj-kryshki.
Особливості вузла
Абревіатура ГБЦ розшифровується як головка блоку циліндрів. Вона закриває відповідний вузол і утворює внутрішній герметичний простір, не випускаючи гази і даючи можливість рухатися деталям і збільшуючи потужність двигуна. Якщо герметичність порушиться, це відразу проявиться у падінні працездатності силової установки, зниження тяги.
Порушення візуально визначається появі патьоків у місцях з’єднання головки з рештою корпусом двигуна. Додатковими симптомами стануть поява білястого вихлопу, наявність аналогічного за кольором нальоту на масляному щупі. У розширювальному бачку з’являться бульбашки повітря.
Також прокладка повинна змінюватися при будь-яких інших роботах з головкою блоку циліндрів або ремонт безпосередньо двигуна автомобіля.
Процес заміни
Ця робота доступна майстру, який добре знає пристрій машини і мотора, що володіє навичками розбирання та збирання вузлів, зняття деталей. Процедура є складною, багатоступінчастою, адже для того, щоб дістатися ГБЦ, доведеться зняти багато інших деталей.
Сам процес проходить у кілька етапів:
- Автомобіль розміщується на рівній поверхні, закріплюється упорами.
- Після цього потрібно скинути тиск у паливному контурі, щоб не допустити витоку пального при розбиранні. Знімається реле паливного насоса при вимкненому акумуляторі. Далі АКБ знову підключається, запускається двигун і виробляється все паливо в системі.
- Далі знову відключається мінусова клема акумулятора, щоб уникнути удару струмом.
- Зливається рідина, що охолоджує.
- Демонтуються приводні ланцюги чи ремені.
- Знімаються почергово трубопровід випускного колектора, ресивер та водорозподільний механізм.
- Отримавши доступ до ГБР, знімається його кришка і забирається ущільнювач.
На його місце встановлюється новий, він повинен точно відповідати моделі силової установки, міцно закривати систему, створюючи герметичний внутрішній простір. Складання вузлів проводиться у зворотному порядку. Після встановлення заливаються технічні рідини, підключається акумулятор та заводиться двигун для перевірки працездатності.